Dodany: 2010-07-05 13:11:13

Pytanie, które zostało postawione w tytule niniejszego tekstu z pewnością zadaje sobie coraz większa liczba rodziców. Szczególnie w przypadku posiadania małych dzieci. Jak sama nazwa wskazuje rolą jaką spełniać powinny gry edukacyjne powinna być przede wszystkim nauka.

 

I tak jest w rzeczywistości. Gry tego typu uczą poprzez zabawę. Na małe dzieci jest to bardzo dobry sposób, gdyż nie są one w pełni świadome, że grając w gry edukacyjne uczą się. Dlatego też z tej metody zaczyna korzystać coraz większa liczba rodziców. Kolejny problem to taki co wybrać, czy gry edukacyjne, w które można grać jedynie w tradycyjny sposób, czy wybrać raczej gry sieciowe. Jak wszystko tak i tutaj występują liczne podobieństwa i różnice.

 

To co łączy te dwa sposoby to przede wszystkim to, że gry edukacyjne w sieci i grane tradycyjnie mają nauczyć małe dzieci rozwiązywania problemów z jakimi stykają się one w życiu codziennym. I to jest właśnie problem, gdyż dzieci znacznie częściej wolą używać komputera i za jego pomocą się bawić, niż robić to w sposób tradycyjny..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Umiejętności jakich uczą gry edukacyjne.
Nick: